O hodowli

  • Błękitna Przystań 2014
    Błękitna Przystań 2014
  • Błękitna Przystań 2013
    Błękitna Przystań 2013

Nasza historia z kynologią rozpoczęła się kilka lat temu, kiedy to zobaczyłam u znajomych w pensjonacie piękną, białą sukę rasy Bullterier. Postanowiłam się dowiedzieć wszystkiego o tej rasie i po pół roku maleńka Sara była już u mnie w domu.

Prawda jest też taka, że moja wielka miłość jaką są konie spowodowała, że dzisiaj mam psy-)

Wiem, mało to logiczne ale tak faktycznie było:

Posiadałam cudowną klacz Fantazję, wyjeżdżając na samotne spacery w teren, Sara w miarę dorastania zaczęła nam towarzyszyć. Po pewnym czasie Fantazja dochowała się synka, cudownego Festyna i niestety w tym czasie Sara została sama. Więc postanowiłam dokupić jej koleżankę. Uwielbiam uprawiać różne sporty a więc musiał to być pies aktywny, posłuszny. Wybrałam Cane Corso. Po roku zjawiła się Bacinka. Akurat kończyłam Technikum Weterynaryjne, miałam wybór - studiować i opuścić swoje ukochane psy albo... Postanowiłam wykorzystać zdobytą wiedzę w technikum i spróbować swoich sił w hodowli psów rasowych.

Nasza hodowla psów nie jest duża - stawiamy na jakość naszych szczeniąt, nie na ilość.

Jest to bardzo ciężka praca - ale za to bardzo przyjemna, kiedy to spotykamy przyjaciół, znajomych na wystawach, oczekujemy przyjścia na świat szczeniąt. Lecz z drugiej strony każde oddanie psa do nowych ludzi to przeżycie dla nas, czasem nawet smutek i płacz. Do każdego szczeniaka bardzo się przywiązujemy i staramy utrzymywać kontakt z nowymi właścicielami naszych szczeniaczków. Co jakiś czas właściciele odzywają się do nas z informacjami o szczeniętach, osiągnięciach, przyjeżdżają do nas, a my jesteśmy wtedy poprostu szczęśliwi widząc, po raz pierwszy od odbioru szczeniaka, już dorosłego, zadbanego, wypieszczonego psa. I za to chciałabym bardzo podziękować wszystkim właścicielom naszych szczeniąt - za troskę, staranne odchowanie i opiekę.

Naszą Hodowlę Blękitna Przystań traktujemy jako poważną, odpowiedzialną pracę. Jesteśmy w stałym kontakcie z czołowymi, doświadczonymi hodowcami w Polsce (Del Orte) jak i na całym świecie. Nasza wymiana doświadczeń, świetne kontakty zaowocowały sprowadzeniem do Polski w ciągu kilkunastu miesięcy wspaniałych importów. Oczywście aby hodowla mogła się dalej rozwijać w dobrym kierunku nie spoczywamy na "laurach" mamy nadzieję, że wkrótce dołączą kolejne psy o równie wspaniałych charakterach, doskonałym zdrowiu, eksterierze oraz obcej krwi jak obecne.

Nasze pierwsze szczenięta urodziły się w 2002 roku (był to miot Bullterierów) natomiast szczenięta rasy Cane Corso są z nami od 2003 roku !!!!!!!!!

Szczególne podziękowania składam Alicji i Mariuszowi Testkom, za wyhodowanie najwspanialszej pod słońcem Bacinki. Dzięki tej małej kulce (Bacince) nasza znajomość przerodziła się w przyjażń i trwa cały czas! Co ważniejsze, Baxi odmieniła całe moje życie !!

Ogromne podziękowania składam mojej ukochanej ŚP. Mamusi, ŚP. ukochanej Babuni, Dawidowi - za wszystko !!! Za pomoc, wsparcie, cierpliwość, wielką wiarę we mnie, wiarę w TO co robię !! Z całego serca Dziękuję !!!!!!!

Dziękuje Asi L., Kasiutce za piękne zdjęcia moich psów - pełen profesjonalizm -)

BIG thanks to my friend Melanie Riff kennel from FRANCE - www.melasco.com Mélanie Riff (Dei Guardiani Di Mélasco).

Naszą hodowlą od lat opiekuje się Lecznica Pana Waldemara Zielińskiego - Jest Pan WIELKI !!

Zapraszamy do nas!

Z poważaniem
tech. wet. Natalia Wysocka